Aktualności Databout

Ilu mieszkańców może skorzystać na budowie nowych przystanków osobowych? Podsumowujemy Program Kolej+.

PIĄTEK, 06.11.2020 17:11

Program Kolej+ do 2028 roku poprzez działania związane z budową nowych przystanków kolejowych i modernizacją istniejącej infrastruktury kolejowej może zdecydowanie wyeliminować wykluczenie komunikacyjne.

Do udziału w projekcie samorządy zgłosiły 96 wniosków – za pomocą databout.tools zbadaliśmy wszystkie te, które dotyczą nowych punktów zatrzymań. Na interaktywnej mapie wybraliśmy lokalizację punktów, odpowiadających planom inwestycji i dokonaliśmy analizy dostępności pieszej w strefie 1km.
41 tys. mieszkańców - tyle dodatkowo osób może mieć większą dostępność do środków transportu w codziennych dojazdach do pracy czy szkoły. Najatrakcyjniej pod tym względem prezentują się lokalizacje w Zabrzu, Gliwicach, Świętochłowicach, Strzyżowie i Grudziądzu – gdzie lokalizacje przypadają na obszary o duże gęstości zaludnienia.

kolej+

Przeprowadzenie analizy w serwisie databout.tools zajęło kilka minut. Jej parametry można dowolnie modyfikować, przesuwając lokalizacje przystanków czy zmieniając zasięg strefy dojścia pieszego. A może warto sprawdzić dostępność drogową dla tego projektu? Przypominamy, że wiele projektów połączonych jest z budową Park&Ride. Sprawdź sam – podejmuj decyzje w oparciu o dane i fakty – pobierz pełny raport z analizy lub skorzystaj z wersji darmowej serwisu.

kolej +
KLIENCI

Z kim współpracujemy?

carousel nav
GDDKiA
Estudio Lamela
Lotnisko Mielec
PLK
Miasto Stołeczne Warszawa
carousel nav
Ta strona używa plików Cookies. Jeśli będziesz kontynuować przeglądanie tej witryny, założymy, że akceptujesz naszą politykę prywatności i cookies.