Aktualności Databout

Databout.tools w koncepcji miast 15-minutowych.

ŚRODA, 09.06.2021 14:00

"Teraz Środowisko" opublikowało wywiad z Joanną Sarbiewską przedstawiający zastosowanie autorskiego narzędzia databout.tools wspierającego projektowanie na poziomie lokalnym.

Przykład omawianej tam analizy dla koncepcji miasta 15-minutowego:

W tym celu posłużymy się analizą pieszą dostępną w Databout.tools. Jako lokalizację wybieramy jedno z Wrocławskich osiedli. Określamy liczbę stref na jedną, a także jej rozmiar na czas 15-minutowego spaceru. Teraz wystarczy kliknąć przycisk Oblicz. Kiedy analiza się wykona, możemy włączyć użyteczne miejsca (POI – points of interest) i przejść do wyboru interesujących nas kategorii. My zdecydowaliśmy się na: sklepy, usługi, gastronomie, poczty, szkoły, przedszkola, obiekty sportowe, zdrowie, stacje paliw oraz transport.

Points of interest Pedestian Accessibility

Kiedy każdy z suwaków przy wybranych kategoriach POI jest włączony, najeżdżamy kursorem na strefę wyświetlającą się na interaktywnej mapie. Na ekranie pokazują się informacje o ilości użytecznych miejsc w danym obszarze. Do dyspozycji mamy również dane o ludności i powierzchni.

Opracowanie takiej analizy zajmuje kilka minut, a informacje, które pozyskujemy, są aktualne. To duża oszczędność czasu oraz ułatwienie przy pracy nad projektami planistycznymi.

Zachęcamy do wypróbowania databout.tools!

KLIENCI

Z kim współpracujemy?

carousel nav
GDDKiA
Estudio Lamela
Lotnisko Mielec
PLK
Miasto Stołeczne Warszawa
carousel nav
Ta strona używa plików Cookies. Jeśli będziesz kontynuować przeglądanie tej witryny, założymy, że akceptujesz naszą politykę prywatności i cookies.